Dla każdego studenta zostanie ustalony indywidualny tok kształcenia (LEARNING CONTRACT) w oparciu o analizę porównawczą kompetencji posiadanych oraz uzyskiwanych w toku kształcenia.
Realizację programu student potwierdza podpisami następujących osób: koordynatora przedmiotu, koordynatora kształcenia praktycznego, opiekuna praktyk z ramienia zakładu pracy.
Opiekunem praktyk może być przedstawiciel zakładu, w którym odbywa się praktyka, posiadający wykształcenie wyższe pielęgniarskie lub specjalizacje w danej dziedzinie lub co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe.
Przed rozpoczęciem praktyk student powinien się skontaktować z koordynatorem przedmiotu, który będzie wspierał jego dążenie do zdobycia kompetencji w czasie realizacji treści programowych.
Nauczyciele akademiccy, koordynatorzy przedmiotu oraz koordynator kształcenia praktycznego przyjmują studentów na konsultacje według ustalonych terminów.
Frekwencja studentów, tematyka zajęć, ocena postępów na zajęciach praktycznych dokumentowane będą w dziennikach: zajęć praktycznych. Przebieg praktyk będzie dokumentowany w indywidualnych dzienniczkach praktyk. Doskonalenie kompetencji/umiejętności zawodowych dokumentowanie będzie w karcie zaliczeń umiejętności zawodowych studentów studiów „pomostowych”.
Dodatkowo planuje się dokumentowanie indywidualnego toku kształcenia w tzw. „portfolio” Portfolio są to dokumenty odzwierciedlające dotychczasowy zakres kompetencji osoby wchodzącej w system kształcenia uzupełniającego, jak również dokumentacja: opisująca doświadczenie zawodowe, artykuły, certyfikaty (w tym wszystkie prace zaliczeniowe i samokształceniowe), którą student wykonuje w czasie trwania studiów, odzwierciedlająca poszczególne etapy zdobywania kompetencji zawodowych. Zgromadzona dokumentacja świadczy o rozwoju studenta.
Proces oceniana studenta regulowany jest przez regulamin studiów oraz przez uwarunkowania wynikające z indywidualnego toku studiowania (ocena wstępna, bieżąca, końcowa). W ocenie uwzględniana jest samoocena studenta, ocena dokumentacji „portfolio”. W ramach zajęć teoretycznych oceniana jest wiedza na podstawie testów wiadomości, rozpraw, esejów, projektów oraz dyskusji problemowych.
Ocena praktyki zawodowej będzie dokonywana przez opiekuna praktyki (ocena bieżąca) bądź koordynatora przedmiotu (ocena końcowa).
Zasady zaliczenia zajęć praktycznych, praktyk zawodowych reguluje regulamin.
Proces kształcenia kończy się egzaminem dyplomowym, który po złożeniu pracy dyplomowej, powinien obejmować sprawdzenie zasobu wiedzy i umiejętności praktycznych. Szczegółowe zasady egzaminu dyplomowego licencjackiego określa regulamin.
Po złożeniu egzaminu dyplomowego student uzyskuje tytuł zawodowy licencjata pielęgniarstwa.
Strona archiwalna
Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków https://uafm.edu.pl