strona archiwalna
Orzeł
A A A

Zakład Fizjoterapii Klinicznej

drukuj drukuj

Kierownik Zakładu

dr hab. Joanna Golecdr hab. Joanna Golec, prof. nadzw.

Absolwentka Kierunku Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Specjalizację I i II stopnia z zakresu rehabilitacji ruchowej uzyskała w roku 1998 oraz 2004. Rozprawę doktorską obroniła w roku 2004 na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. W roku 2015 uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego przeprowadzając przedmiotowe postępowanie na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie.

Od wielu lat praktykuje w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Od października 2010 roku jest zatrudniona w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, początkowo na stanowisku adiunkta, a następnie profesora nadzwyczajnego. Pełni tu także obowiązki Pełnomocnika Dziekana ds. Fizjoterapii. Do chwili obecnej jest autorem i współautorem około 100 publikacji z zakresu fizjoterapii w naukach medycznych opublikowanych w recenzowanych czasopismach krajowych i zagranicznych.

Bierze udział w stażach zagranicznych między innymi w Holandii, Słowacji, Hiszpanii, Finlandii, Słowenii oraz Portugalii. Uczestniczy także czynnie w licznych konferencjach i zjazdach naukowych w kraju i za granicą.  Była kierownikiem specjalizacji z fizjoterapii ponad 10 mgr rehabilitacji ruchowej i fizjoterapii. Głównym nurtem  Jej zainteresowań naukowych pozostaje fizjoterapia w uszkodzeniach urazowych narządu ruchu, kontrola motoryczna, zastosowanie wibroterapii w fizjoterapii dysfunkcjach układu ruchu oraz analiza zaburzeń stereotypu chodu.

ORCID iD iconorcid.org/0000-0001-8687-2536

Profesorowie

dr hab. Elżbieta Szczygieł, prof. nadzw. - Absolwentka krakowskiej AWF, specjalista z zakresu rehabilitacji ruchowej. Od wielu lat nieprzerwanie praktykuje w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Współpracuje z Ośrodkiem Diagnostyki i Terapii „Zdrowie” i Akademią Górniczo Hutniczą. Pomimo posiadanej znaczącej liczby publikacji dotyczących zastosowania różnych metod oceny narządu ruchu (akcelerometria, pedobarografia, stabilometria, fotogametria) główny nurt jej badań dotyczy roli czynników zewnętrznych determinujących ruchy oddechowe klatki piersiowej oraz możliwości ich oceny. Odbyła staże zagraniczne m.inn w Health Science Universidad CEU Cardenal Herrera Moncada in Valencia, w University of Malaga, Lapland University of Applied Sciences, Technological Education Institution of Western Macedonia, Santa Casa Da Misericordia del Lisbona.

Adiunkci

dr n. k.f. Katarzyna Zielonka - Absolwentka kierunku fizjoterapii  Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2012 roku uzyskała licencjat dietetyki na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Od roku 2016 poszerza umiejętności terapeutyczne z zakresu osteopatii na Akademii Osteopatii w Krakowie. W styczniu 2019 uzyskała stopień naukowy Doktora Nauk o Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Praca doktorska dotyczyła tematyki uwarunkowań kontroli motorycznej u osób po udarze niedokrwiennym mózgu. Od momentu zakończenia studiów stale podnosi swoje kwalifikację poprzez szkolenia i kursy. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuje w praktyce fizjoterapeutycznej.

Asystenci

mgr Joanna Balicka-Bom - Absolwentka kierunku Fizjoterapia Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz kierunku Wychowania fizycznego we Wrocławiu. W ramach poszerzania swoich zainteresowań naukowych kontynuuje naukę na studiach doktoranckich na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. W styczniu 2019 otworzyła przewód doktorski dotyczący oceny wpływu wibroterapii na zaburzenia czynności dolnych dróg moczowych u kobiet z wysiłkowym nietrzymaniem moczu na Wydziale Fizjoterapii na AWF Kraków. Zdobytą wiedzę i kwalifikacje, wykorzystuje w ramach działalności dydaktycznej i badawczej z zakresu fizjoterapii w ginekologii i położnictwie.

mgr Kamila Makulec - Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. B. Czecha w Krakowie, uzyskując tytuł magistra rehabilitacji (1996r). Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Fundacji Pomoc Rodzinie jako fizjoterapeuta dzieci z MPD, następnie jako wieloletni pracownik Krakowskiego Centrum Rehabilitacji ul. Modrzewiowa w Krakowie oraz w Małopolskim Centrum Immunologii, Reumatologii i Rehabilitacji. Aktualnie zatrudniona na kierunku Fizjoterapia w Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego w Krakowie. Po ukończeniu studiów stale podnosi swoje kwalifikacje odbywając wiele szkoleń i kursów specjalistycznych, które wykorzystuje w pracy fizjoterapeuty oraz podczas pracy ze studentami. Bierze czynny udział w konferencjach naukowych w kraju i za granicą.

Strona archiwalna
Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
https://uafm.edu.pl

Projekt i realizacja: Ideo Powered by: CMS Edito