W ramach Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej poza zajęciami obowiązkowymi dla kierunku Pielęgniarstwo organizowane są dodatkowe kursy i szkolenia dla studentów, dzięki którym uzyskują dodatkowe kompetencje. Ze względu na ich interdyscyplinarny charakter uczestnictwo w nich przewidziane jest dla studentów Pielęgniarstwa, ale także innych kierunków Wydziału Lekarskiego i Nauk Medycznych: kierunku Lekarskiego oraz Ratownictwa medycznego:
W roku 2019 rozpoczynamy organizację warsztatów interdyscyplinarnych o następującej tematyce:
Każde z nich odbywają się w dwóch edycjach.
Interdyscyplinarne Koło Symulacji Medycznej ma charakter szkoleniowy i realizuje regularne spotkania dla uczestników projektu. Koło zakłada samokształcenie członków koła w symulacji medycznej, przygotowanie do ogólnouczelnianych zawodów symulacyjnych, integrację studencką oraz naukę pracy zespołowej w interprofesjonalnych zespołach medycznych.
Pierwsze spotkania koła ruszyły w październiku 2018 r. z możliwością udziału studentów kierunku Pielęgniarstwo I i II stopnia, kierunku lekarskiego oraz kierunku Ratownictwo medyczne. Cele szczegółowe działalności koła to integracja pomiędzy kierunkami, nauka pracy zespołowej, nauka zakresu odpowiedzialności poszczególnych profesji, wymiana doświadczeń, nauka komunikacji oraz nauka wzajemnego poszanowania. Spośród członków koła wyłonione zostaną zespoły symulacyjne, które będą uczyły się postępowania medycznego w różnych sytuacjach klinicznych takich jak postępowanie w urazach, stany nagłe w neurologii, stany nagłe w pediatrii, stany nagłe w kardiologii. Zespół symulacyjny musi być interdyscyplinarny – co najmniej jeden student z każdego kierunku (Ratownictwo, Pielęgniarstwo, Lekarski). W trakcie spotkań koła wybrane zostaną osoby do uczestnictwa w zawodach symulacyjnych, które już w 2019 r. będą reprezentowały Krakowską Akademie im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w lokalnych zawodach symulacji medycznej.