8 października 2021 r. odbyło się spotkanie poświęcone pamięci Profesora Jerzego Koniecznego połączone z promocją poświęconej pamięci Profesora książki "Inspiracje i wspomnienia".
7 października po raz 22. w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zainaugurowano nowy rok akademicki. Podczas uroczystości do wspólnoty akademickiej symbolicznie poprzez akt immatrykulacji przyjęto studentów I roku. Wykład inauguracyjny nt. „Unia Europejska - wspólnota wartości” wygłosiła Elżbieta Bieńkowska, Komisarz UE ds. wspólnego rynku i usług w latach 2014-2019.
Budowali wszyscy… studenci, absolwenci (dzięki, że nas odwiedziliście), dziekani i profesorowie, a nawet ci, których, choć architektury nie studiują, porwał niesamowity klimat i dobra energia. Pogoda sprzyjała. Było pięknie, twórczo…… i powstała ona, czyli Chmura/The Cloud. Więcej o projekcie: www.ka.edu.pl/aktualnosci/art,818,wydarzenie-zwiazane-z-projektem-chmura-the-cloud.html
Województwo Małopolskie rozpoczęło długofalową współpracę z czternastoma uczelniami wyższymi. Umożliwi ona podejmowanie wspólnych działań na rzecz rozwoju gospodarczego Małopolski i ułatwi realizację innowacyjnych projektów i kluczowych przedsięwzięć, m.in. forum gospodarczego w Krynicy-Zdroju.
Studenci fizjoterapii naszej uczelni będą mogli doskonalić umiejętności praktyczne w Małopolskim Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym im. prof. Bogusława Frańczuka. W dniu 29 stycznia wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, dyrektor Małopolskiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego im. prof. Bogusława Frańczuka dr Paweł Kamiński oraz rektor Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prof. Klemens Budzowski podpisali list intencyjny w tej sprawie.
Zapraszamy do obejrzenia wnętrz nowo otwartego budynku kampusu KAAFM, który będzie służył studentom Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu oraz Wydziału Aktorskiego.
15 października br. otwarto czwarty budynek kampusu Krakowskiej Akademii. Będzie służył studentom Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu oraz Wydziału Aktorskiego.
To otwarcie ze względu na reżim sanitarny było zupełnie inne niż poprzednie. Okoliczności i obostrzenia nie umniejszyły jednak radości z faktu, że w trudnych warunkach udało się zakończyć inwestycję bez opóźnień.
Inauguracja roku akademickiego 2020/21 w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
Pierwsze doktoraty honoris causa KAAFM dla Profesorów Jacka Majchrowskiego i Jerzego Buzka.
W dniu 22 stycznia podczas posiedzenia Senatu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego odbyły się uroczyste promocje doktorskie. 21 doktorów z Wydziału Prawa Administracji i Stosunków Międzynarodowych oraz Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie złożyło ślubowanie oraz odebrało dyplomy potwierdzające uzyskanie stopnia doktora.
W dniu 19 grudnia odbył się wernisaż wystawy "Ingarden&Ewý: trzy dekady w projektach". Podczas wystawy zaprezentowano najbardziej znane realizacje biura Ingarden& Ewý. Wystawa została skonstruowana, tak aby widz mógł zobaczyć projekt na etapie koncepcji oraz realizacji.
W dniu 15 listopada 2019 r. odbyła się konferencja naukowa "Informatyka i społeczeństwo". Jak zapowiadają organizatorzy kolejne konferencje z tej tematyki odbywać się będą co rok.
„Akta Rosenburg” to tytuł raportu końcowego z badań zespołu niemieckich historyków i prawników badaczy dotyczących stanowiska niemieckiego ministerstwa sprawiedliwości wobec narodowosocjalistycznej przeszłości swoich pracowników. Wystawa została zorganizowana dzięki współpracy uczelni z Instytutem Zachodnim im. Zygmunta Wojciechowskiego. Otwarciu wystawy towarzyszyła konferencja naukowa "Odpowiedzialność za zbrodnie międzynarodowe. Konkluzje i perspektywy".
Spotkania z uznanymi architektami z całego świata to jeden ze znaków rozpoznawczych Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych. Wczoraj na zaproszenie dziekana WAiSP prof. Krzysztofa Ingardena wykłady gościnne w ramach konferencji SHARE TALKS 2019/SHARE JUNIOR wygłosili: francuska architekt z pracowni XTU https://www.xtuarchitects.com Anouk Legendre oraz holenderski architekt z pracowni MVRDV https://www.mvrdv.nl Gideon Maasland
W dniach 21-22 października 2019 r. na Wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych odbyła się konferencja naukowa "Prawna problematyka śmierci człowieka w obliczu rozwoju AI".
14 października 2019 r. odbył się wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa Emilii Malec-Zięby pt.: "Wielkoformatowe projektowanie". Wystawa była poświęcona wielkoformatowym gresom i ich zastosowaniu w architekturze wnętrz na przykładzie showroomu IRIS CERAMICA i FMG Fabbrica Marmi e Graniti we Fiorano Modenesse, we Włoszech
Co łączy Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Uniwersytet Katolicki w Ružomberku, Uniwersytet Tomasa Bata w Zlině oraz naszą uczelnię? Odpowiedź jest prosta dla każdego uczestnika cyklicznego spotkania naukowców z tych uczelni w ramach konferencji naukowej „Rodzina-Zdrowie-Choroba”. Łączy nas wymiana doświadczeń, poglądów i wyników badań naukowych w ramach wspomnianej już konferencji. Gospodarzem tegorocznej edycji (26 września) była nasza uczelnia.
26 czerwca br. odbyło się ogłoszenie wyników III Konkursu Dormitorium - Studencka Jednostka Mieszkalna. Tematem III Konkursu był projekt studenckiego klubu muzycznego. Nagrodą główną w konkursie był opłacony półroczny pobyt w akademiku przy ul. Romanowicza 4
W dniu 26 czerwca br. odbyło się spotkanie studentów architektury z Frycza ze studentami architektury z jednego z Pekińskich uniwersytetów. Polscy i chińscy studenci prezentowali swoje semestralne prace, które dotyczyły rewitalizacji rejonu wokół jednego z pekińskich parków.
18 czerwca br. odbył się warsztat "Naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych - wykrywanie i zapobieganie - aspekty praktyczne". Warsztat zorganizowało Centrum Studiów Podyplomowych KAAFM we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej. Partnerami w organizacji warsztatu byli: Stowarzyszenie Certyfikowanych Specjalistów i Audytorów ds. Kontroli Wewnętrznej, Instytut Analizy Ryzyka Sp. z o.o. oraz ERESJOT.PL
18 czerwca br. odbył się wernisaż prac studentów II roku studiów drugiego stopnia na kierunku Architektura. Prace powstały w ramach przedmiotu projektowanie wnętrz, prowadzonego przez dr Emilię Malec-Ziębę. Tematyka prac powiązana została z indywidualnymi tematami prac dyplomowych, w sposób niezobowiązujący, inspirujący do autorskich opracowań, dający możliwość spojrzenia na projektowanie architektoniczne od strony wnętrza.
10 czerwca 2019 r. w budynku A kampusu KAAFM odbyło się otwarcie wystawy "Nagrodzone Projekty Dyplomowe Studentów Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych KAAFM". Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ekspozycji
W dniach 10-11 czerwca 2019 r. obradowała już po raz 19. konferencja naukowa "Państwo. Gospodarka. Społeczeństwo". W tym roku postawiono na prezentację dorobku doktorantów oraz panele studenckie. Dodatkowo pedagodzy przygotowali panel praktyków oraz sesję posterową, której autorami byli studenci. Szczegółowy program dostępny jest w zakładce "konferencje naukowe"
7 czerwca br. odbyło się spotkanie z zespołem Slide Challenge, który zjechał na linach z najwyższego wodospadu świata Salto Angel. Tym samym został zrealizowany pierwszy etap projektu, który ma na celu zdobycie Korony Wodospadów - zjazdu na linach z 10 najwyższych wodospadów świata. Członkiem zespołu Slide Challenge jest absolwent naszej uczelni. Gratulujemy wszystkim członkom zespołu odwagi i pasji oraz życzymy kolejnych wspaniałych przygód.
6 czerwca br. odbył się warsztat "Menedżer emocji - inteligencja emocjonalna w biznesie", który poprowadził Tomasz Gordon - trener biznesu, coach oraz kierownik merytoryczny studiów podyplomowych "Akademia menedżera", które od nowego roku akademickiego wystartują w naszej uczelni. W czerwcu odbyły się dwie edycję warsztatów - zainteresowanie tematem było ogromne.
23 maja 2019 r. odbyła się w Krakowskiej Akademii konferencja naukowa z okazji 5-lecia Centrum Operacji Lądowych - Dowództwa Komponentu Lądowego. Konferencji towarzyszył pokaz uzbrojenia i sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu Wojsk Lądowych.
9 maja 2019 r. Pani Józefa Szczurek-Żelazko, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia wspólnie z prof. Jerzym Malcem, Rektorem KAAFM oraz prof. Filipem Gołkowskim, Dziekanem Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu KAAFM przecięli wstęgę oficjalnie otwierając Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej powstało w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
W dniu 3 grudnia 2018 r. odbyła się konferencja naukowa nt. Pedagogiczna i pielęgniarska pasja Hanny Chrzanowskiej. Współorganizatorami konferencji byli: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Polskie Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych oraz Małopolska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych. Konferencji towarzyszyła wystawa przygotowana przez Małopolską Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych oraz Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie Oddział Kraków.
7 grudnia odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa "Komornicy sądowi i koszty egzekucji - nowe rozwiązania prawne". Współorganizatorem konferencji była Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia
7 listopada br. odbyła się uroczystość nadania tytułu Profesora Honorowego prof. Andrzejowi Jaczewskiemu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia
20 października 2018 r. podczas uroczystości wręczenia dyplomów ukończenia studiów wręczone zostały najlepszym absolwentom kierunków Dietetyka, Fizjoterapia, Kosmetologia, Ratownictwo Medyczne oraz Pielęgniarstwo nagrody ufundowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. Nagrody najlepszym absolwentom ww. kierunków wręczył Prezes Zarządu TU Inter Polska S.A. Pan Janusz Szulik. Serdecznie gratulujemy!
15 października odbył się wernisaż wystawy "Barbara Gmiter. Malarstwo. Grafika". Wystawa potrwa do końca listopada. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii "Oko dla Sztuki" w budynku A kampusu.
20 lipca 2018 r. odbyło się Uroczyste Przyrzeczenie Pielęgniarskie absolwentów kierunku Pielęgniarstwo w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Blisko 80 absolwentek i 2 absolwentów złożyło uroczyste przyrzeczenie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia
14 czerwca na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych w "Galerii po Świetlikami" odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Dormitorium - Jednostka mieszkalna dla Niepełnosprawnego, pierwszym konkursie organizowanym przez naszą uczelnię wraz z firmą Golub GetHouse, w którym nagrodą główną jest realizacja projektu!
14 czerwca odbył się wernisaż wystawy "Meble AW". Wystawa przedstawia projekty powstałe w Pracowni projektowania mebla na kierunku Architektura wnętrz. Są to autorskie projekty siedzisk oraz zrealizowane w skali rzeczywistej prototypy mebli, wykonane przez studentów III roku pod kierunkiem dr Emilii Malec-Zięby
W dniach 11-12 czerwca 2018 r. w murach uczelni już po raz 18. odbyła się konferencja z cyklu "Państwo, Gospodarka, Społeczeństwo". Tegoroczna konferencja obradowała w 10 sekcjach tematycznych. Konferencji towarzyszyły: wernisaż wystawy prezentującej dorobek dr inż. arch. Romualda Loeglera oraz wystawy dr Barbary Stec "Światło we wnętrzu".
26 kwietnia 2018 r. na Wydziale Psychologii i Nauk Humanistycznych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego odbyło się seminarium naukowe nt.: "Profesor Andrzej Jaczewski i jego myśl". Seminarium zgromadziło liczne grono naukowców oraz studentów zainteresowanych tematyką.
24 kwietnia 2018 r. w naszej uczelni odbył się Dzień Ukrainy. Jednym z punktów programu było spotkanie ze Slavą Frolovą jurorką programu "Ukraina Ma Talent". Podczas Dnia Ukrainy odbył się spektakl ukraińskiego teatru "Dzerkało". Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia!
W dniu 30 października 2017 r. Rada Naukowa Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. G.S. Skoworody w Charkowie przyznała rektorowi Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prof. zw. dr hab. Jerzemu Malcowi tytuł doktora honoris causa.
17 marca 2018 r. ponad 60 absolwentów otrzymało dyplomy ukończenia studiów. Przed odebraniem upragnionych dyplomów mieli przyjemność wysłuchać wykładu dr Elżbiety Majchrowskiej nt.: "Nowe trendy w handlu światowym". Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy!
Rząd Japonii postanowił odznaczyć Orderem Wschodzącego Słońca, Złote Promienie ze Wstęgą, prof. Krzysztofa Ingardena, Konsula honorowego Japonii w Krakowie, Dziekana Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych naszej uczelni. Ceremonia wręczenia orderu odbyła się 9 lutego 2018 r. w Galerii Europa-Daleki Wschód w Krakowie. Serdecznie gratulujemy Panie Profesorze!
8 lutego 2018 r. w ramach Salonu Edukacyjnego Krakowa odbyło się spotkanie z Ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem. Tematem spotkania była codzienność Papieża Jana Pawła II w Watykanie.
Jak ważna dla naszego zdrowia jest witamina D mogli się przekonać uczestnicy spotkania edukacyjnego dla młodzieży szkół średnich, które zostało zorganizowane 2 lutego 2018 r. przez pracowników i studentów Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu KAAFM.
8 grudnia odbyły się warsztaty projektowe dla młodzieży zatytułowane „Architektura dla wszystkich”. Impreza obejmowała warsztaty z dziedziny architektury, architektury wnętrz i rzeźby. Stworzyła też możliwość zaprezentowania nauczycielom idei i celów międzynarodowego ruchu „Architekci-w-szkołach”.
14 grudnia odbył się wernisaż wystawy "Włodzimierza Gruszczyńskiego kreacje, projekcje, utopie...". Wernisaż poprzedził wykład prof. Wojciecha Kosińskiego.
12 grudnia odbył się "International Day" promujący program Erasmus + w naszej uczelni. W ramach wydarzenia Dział Współpracy Międzynarodowej KAAFM zorganizował prezentacje kilkunastu uczelni zagranicznych. Impreza była wyjątkową okazją do poznania studentów zagranicznych studiujących w naszej uczelni oraz do dowiedzenia się jak wygląda studiowanie w innych krajach, m. in. w Grecji, Francji, Hiszpanii, Niemczech czy we Włoszech.
12 grudnia odbyło się kolejne spotkanie Salonu Edukacyjnego Krakowa. Tym razem gościem Salonu była prof. Zofia Gołubiew, która w latach 2000-2015 była dyrektorem Muzeum Narodowego w Krakowie.
8 grudnia odbyła się w naszej uczelni I Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Ginekologia Update 2017". Podczas konferencji zostały zaprezentowane aktualne standardy diagnostyki i leczenia w zakresie onkologii ginekologicznej, endokrynologii, hormonalnej terapii zastępczej, antykoncepcji oraz uroginekologii.
23 listopada 2017 r. w Krakowskiej Akademii odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa nt.: "Współczesna Obrona Cywilna. Wyzwania, ryzyka, zagrożenia". Wydział Nauk o Bezpieczeństwie KAAFM był jednym ze współorganizatorów konferencji.
22 listopada 2017 r. obradowała międzynarodowa konferencja naukowa nt.: "Psychologiczne aspekty konfliktów zbrojnych". Konferencja zgromadziła liczne grono naukowców z kraju i z zagranicy.
Po raz osiemnasty Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego rozpoczęła nowy rok akademicki. Uroczysta inauguracja zgromadziła liczne grono zaproszonych gości, pracowników uczelni, a przede wszystkim studentów.
W dniach 28-29 września 2017 r. obradował w murach KAAFM XVI Międzynarodowy Kongres Audytu, Kontroli Wewnętrznej, Antykorupcji i Zwalczania Oszustw zorganizowany przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej we współpracy z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Kongres jest jedynym wydarzeniem o takim charakterze w Polsce.
W dniu 18 lipca 2017 r. na Wydziale Zdrowia i Nauk Medycznych KAAFM odbyło się Przyrzeczenie Pielęgniarskie. Jest to uroczystość podsumowująca 3 lata nauki. Podczas uroczystości absolwenci kierunku Pielęgniarstwa złożyli przyrzeczenie pielęgniarskie, odśpiewali hymn pielęgniarski, a także otrzymali kartę przyrzeczenia pielęgniarskiego oraz czepki - symbol zawodu pielęgniarki i położnej.
12 czerwca odbył się wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa dr inż. arch. Katarzyny Banasik-Petri "Forma z natury. Harpa na tle krajobrazu Islandii."
7 kwietnia gościliśmy uczniów szkół średnich, uczestników warsztatów "Architektura dla wszystkich" - były to warsztaty dla młodzieży z dziedziny architektury, architektury wnętrz i rzeźby oraz szkolenie dla nauczycieli, przybliżające cele Edukacji Środowiskowej oraz metody jej realizacji w ramach międzynarodowego ruchu „Architekci-w-szkołach”.
7 kwietnia 2017 r. odbyło się otwarcie galerii kierunku architektura wnętrz - Limoncello.
Wydarzenie było połączone z wernisażem prac studentów drugiego roku z Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz "Przestrzeń zamieszkania - domowe biuro"
W dniach 6-7 kwietnia odbyła się VI edycja Ogólnopolskiej Konferencji Mediów Studenckich. Przedstawiciele redakcji z całego kraju wzięli udział w spotkaniach i dyskusjach ze znanymi polskimi dziennikarzami i dziennikarkami.
18 marca 2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów, w którym wzięło udział blisko stu absolwentów wraz z rodzinami. Serdecznie gratulujemy!
6 marca 2017 r. odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu: "Inicjatorzy i realizatorzy polskiej transformacji" poświęcone profesorowi Bronisławowi Geremkowi. Wykład nt: "Polska w myśli politycznej Bronisława Geremka" wygłosił profesor Andrzej Friszke
Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Kraków zorganizował 2 marca 2017 r.
wernisaż wystawy połączony z wykładem Laureata Honorowej Nagrody SARP 2016 – Stanisława Deńko.
22 lutego 2017 r. odbyło się I Małopolskie Forum Audytu realizowane wspólnie z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej. Temat przewodni forum było przeciwdziałanie przestępstwom gospodarczym i korupcji.
Po przeprowadzonym audycie kontrolnym projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa na terenie KAAFM Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie przedłużyła ważności certyfikatu "Uczelnia Wyższa Promująca Bezpieczeństwo" w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, Edycja 2016 – 2020. Certyfikat wręczył Władzom uczelni Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Tomasz Miłkowski
6 grudnia 2016 r. odbyło się spotkanie studentów obcokrajowców studiujących w KAAFM z przedstawicielami Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Tematami spotkania były kwestie związane z prawnymi aspektami pobytu w naszym kraju studentów z zagranicy, ich uprawnieniami, obowiązkami, przysługującymi im ulgami i procedurami związanymi z pobytem w Polsce.
Tradycyjnie już w październiku odbyło się wręczenie dyplomów ukończenia studiów. Z roku na rok przybywa chętnych absolwentów do udziału w tej uroczystości. 22 października dyplomy ukończenia studiów odebrało ponad 200 absolwentów, wśród nich były również laureatki konkursu na najlepszą pracę dyplomową w roku akademickim 2015/2016.
20 października 2016 r. w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego rozpoczęła swoje obrady dwudniowa konferencja zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Dyrektorów Szpitali we współpracy z European Association of Hospital Managers oraz z Krakowską Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Konferencja jest skierowana do menadżerów służby zdrowia, dyrektorów szpitali, kadry zarządzającej oraz studentów kierunków medycznych.
Podkrakowskie Centrum Rozwoju Edukacji i Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie
we współpracy z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
zorganizowało konferencję nt. ,,Profilaktyka zachowań problemowych dzieci i młodzieży – odporność psychiczna ucznia wyzwaniem dla systemu edukacji”.
Konferencję objął swoim patronatem Małopolski Kurator Oświaty
Po raz siedemnasty w murach Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zabrzmiało Gaudeamus. Tegoroczna inauguracja była połączona z obchodami 25-lecia uczelni niepublicznych w Polsce. W uroczystości uczestniczył wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Piotr Dardziński, który skierował do licznie przybyłych rektorów uczelni niepublicznych serdeczne życzenia z okazji jubileuszu. Wykład inauguracyjny nt. „Nowy pragmatyzm wobec nowych wyzwań” wygłosił prof. Grzegorz W. Kołodko.
29 września 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach "Salonu Edukacyjnego Krakowa". Tym razem uczestnicy skorzystali z gościnności Burmistrza Niepołomic Pana Romana Ptaka, który udostępnił pomieszczenia Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Gościem Salonu był Włodzimierz Cimoszewicz b. Marszałek Sejmu RP, b. Prezes Rady Ministrów. Tematem dyskusji były wyzwania stojące przed Polską wobec problemów współczesnej Europy. Moderatorem spotkania była prof. Teresa Olearczyk.
Wykład inauguracyjny dla studentów medycyny na temat Historii krakowskiej chirurgii wygłosił prof. Andrzej Matyja – Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej. Na setkę studentów rozpoczynających kształcenie w języku polskim na kierunku lekarskim czekają przygotowane laboratoria i sale ćwiczeniowe, a także interaktywny stół do nauki anatomii, pozwalający poznać każdy szczegół budowy ludzkiego ciała za pomocą najnowocześniejszych technologii. Takich urządzeń w Polsce jest kilka, w Krakowie tylko jedno.
W dniach 15-17 czerwca w Krakowskiej Akademii odbyło się sympozjum nt. kontroli zakażeń szpitalnych. Organizatorami sympozjum byli: Polskie Towarzystwo Zakażeń Szpitalnych, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Krakowie oraz Sekcja Zakażeń Chirurgicznych Towarzystwa Chirurgów Polskich
8 czerwca 2016 r. odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. W tym roku rywalizowało ze sobą ok. 20 zespołów składających się z uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
W dniach 6-7 czerwca 2016 r. po raz szesnasty obradowała konferencja „Państwo, Gospodarka, Społeczeństwo”. W tym roku udział w niej wzięło blisko 160 naukowców.
13 kwietnia 2016 r. rozpoczęła swoje obrady V Ogólnopolska Konferencja Mediów Studenckich. Organizatorzy: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Krakowska Telewizja Internetowa - ktvi.pl oraz Studenckie Radio Frycz.
13 kwietnia odbyła się konferencja „Wspieranie przedsiębiorstw i instytucji w zakresie najlepszych praktyk związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym oraz bezpieczeństwem transakcji w gospodarce wolnorynkowej” zorganizowana przez Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej oraz ACFE Polska.
W dniu 17 marca 2016 r. światowej sławy psycholog, profesor Philip Zimbardo otrzymał tytuł Profesora Honorowego KAAFM. Prof. Zimbardo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych naukowców naszych czasów. Zasłynął m.in. przeprowadzeniem słynnego ,,Stanfordzkiego Eksperymentu Więziennego'' zrealizowanego w 1971 roku. Autor licznych publikacji popularyzujących psychologię, założyciel "Kliniki Nieśmiałości", twórca Projektu Bohaterskiej Wyobraźni.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Krakowie przy współpracy z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Krakowskim Instytutem Rozwoju Edukacji i Małopolskim Ośrodkiem Fundacji Praesterno zorganizowała 10 marca 2016 r. konferencję "Skrojeni nie na miarę - praca z uczniem trudnym wychowawczo oraz zagrożonym niedostosowaniem społecznym w ujęciu opieki systemowej" adesowaną m.in. do pedagogów szkolnych, psychologów, kuratorów sądowych, pracowników MOPS oraz Policji.
Wernisaż wystawy odbył się 3 marca 2016 r. w Galerii Oko dla Sztuki II. Wystawiane rysunki przedstawiają zabytkową architekturę, której najstarsze zachowane obiekty, pozostające w użytkowaniu pochodzą z XVII i XVIII w. Należą do nich: Pałac Barona Arnolda Saint-Genois d`Anneaucourt, budynek bramny Dolnego Dworu, Kościół Ewangelicko-Augsburski oraz glorieta. Lista pozostałych obiektów zawiera Kościół Katolicki, towarzyszące obiekty sakralne, stare chaty, zabudowania willowe, sanatoryjne i inne.
24 lutego 2016 r. odbyły się uroczyste promocje doktorskie na Wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z uroczystości.
Cisza - jak bardzo jest potrzebna i jak brakuje jej współczesnemu człowiekowi przekonujemy się coraz częściej na własnej skórze. „Ciszy w przestrzeni szkoły” poświęcona była pierwsza z cyklu konferencji organizowanych przez KAAFM wspólnie z Kuratorium Oświaty w Krakowie.
10 grudnia 2015 roku na terenie kampusu Uczelni odbędzie się konferencja naukowa „Jesteśmy tacy różni, ale możemy sobie pomóc - terapeutyczny wymiar pracy osób pozbawionych wolności".Organizatorami konferencji są: Wydział Psychologii i Nauk Humanistycznych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie, Areszt Śledczy w Krakowie – Podgórzu, ul Czarneckiego 3 oraz Dom Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej 43 w Krakowie.
18 listopada 2015 r. odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa dla studentów „Mukowiscydoza - diagnoza i terapia”. Konferencja została zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oraz studentów Wydziału Zdrowia i Nauk Medycznych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, kierunku Pielęgniarstwo.
17 października ponad 160 absolwentów Krakowskiej Akademii otrzymało dyplomy ukończenia studiów.
Wielu z nich nie żegna się jednak z uczelnią, bowiem rozpoczęli już naukę na studiach magisterskich lub doktoranckich. Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
15 października 2015 r. podpisana została umowa pomiędzy naszą uczelnią a Komendą Miejską Policji w Krakowie. Umowa dotyczy wzajemnej współpracy w zakresie edukacji oraz poprawy bezpieczeństwa.
Umowę podpisał Kanclerz Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prof. nadzw. dr Klemens Budzowski oraz Komendant Miejski Policji w Krakowie inspektor Janusz Barcik.
W dniach 26 i 27 września 2015 r. odbyła się konferencja naukowa zorganizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem "Kuźnica" na temat: "Lewicowy Kraków w okresie międzywojennym". Inicjatorem wydarzenia byli prof. dr hab. Hieronim Kubiak oraz dr Anna Kargol
24 września 2015 r. w Krakowskiej Akademii obradowała międzynarodowa konferencja naukowa "Rodzina - Zdrowie - Choroba". Poniżej fotorelacja z otwarcia obrad konferencji.
Celem seminarium było upowszechnienie wiedzy o funkcjonowaniu zawodu infobrokera. Swoją wiedzą i doświadczeniami podzielili się zaproszeni goście, przedstawiciele polskich i zagranicznych ośrodków naukowych, firm infobrokerskich oraz członkowie stowarzyszeń profesjonalistów informacji.
21 kwietnia 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach Salonu Edukacyjnego Krakowa. Gościem spotkania był gen. pilot kosmonauta Mieczysław Hermaszewski. Pierwszy Polak w kosmosie opowiedział zebranym o swojej drodze w przestworza.
"Pragnę abyście pamiętali, że przyszłość należy do tych co wierzą w piękno swoich marzeń" - taką wskazówką dla zebranych zakończył spotkanie gen. Mirosław Hermaszewski.
Ogólnopolska Konferencja Mediów Studenckich organizowana jest przez Krakowską Telewizję Internetową, Studenckie Radio Frycz oraz Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Wydarzenie skierowane jest do studentów tworzących takie media jak radio, telewizja czy prasa. Celem OKMS jest umożliwienie studentom wymiany poglądów z doświadczonymi dziennikarzami, którzy w trakcie konferencji prowadzą warsztaty i panele, a także integracja środowiska mediów studenckich.
22 stycznia 2014 r. odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej "Ludzie z gumy - zmagania z materią". Wystawa jest wystawą jubileuszową Pracowni Druku Wypukłego Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.
16 stycznia 2015 roku na terenie przylegającym do kampusu KAAFM odbyły się ćwiczenia pozorowanego zdarzenia masowego z udziałem ratowników niezależnych oraz z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, Grupy Podhalańskiej GOPR, Maltańskiej Służby Medycznej, Komendy Miejskiej Straży Pożarnej, Szkoły Aspirantów PSP, ekipy poszukiwawczej z psami ratowniczymi, karetek z firmy Emergency a także studentów i wykładowców praktyków z Krakowskiej Akademii.
20 października 2014 r. odbyła się konferencja naukowa towarzysząca uroczystościom jubileuszowym profesora Zbigniewa Maciąga. W konferencji wzięło udział znakomite grono prawników reprezentujących uczelnie wyższe z całej Polski. Konferencja stała się okazją do dyskusji na temat państwa demokratycznego, prawnego i socjalnego.
Dział Organizacji Konferencji Naukowych i Promocji
Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek B, pok. B 013
mgr Agata Bień-Krawiec, ; mgr Maciej Banach,
tel. 12 252 46 02
Strona archiwalna
Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków https://uafm.edu.pl